کفش مناسب کودک

kafsh kodak - patkan

کفش مناسب کودک

هنگامی که تصميم می گيريد كه برای فرزندتان پوششی تهیه کنید ، بايد علاوه بر انتخاب لباس مناسب كفش مناسب نيز انتخاب كنيد تا از آسيبهای احتمالی وارده به پای کودک جلوگيری كنيد. كودكان سريع تر از آنچه که فکر کنید رشد می كنند و پاهای آنها نيز از اين روند رشد سریع مستثنی نيستند. از آنجايی كه خريد كفش مناسب برای كودكان يک كار مكرر است، در این مقاله قصد داریم چند توصيه بهداشتی را در زمينه انتخاب كفش مناسب برای كودكان ارايه دهیم .

ابتدا اطمينان يابيد كه قسمت پشت كفش كه از پاشنه پا محافظت می كند از جنس سخت تهيه شده باشد و كفش دارای يک كفی قابل انعطاف و در زير آن يک لايه نرم باشد كه از قوس كف پا به خوبی حمايت كند .
كفش را زمانی اندازه كنيد كه كودک ايستاده است و وزن خود را بر روی پاهايش انداخته است .
هنگام خرید توجه داشته باشید كه به اندازه پهنای يک انگشت ميان نوک انگشتان پا و جلوی كفش فاصله وجود داشته باشد تا كودک به راحتی بتواند انگشت های خود را تكان دهد .
همچنين از كودک بخواهيد در اطراف فروشگاه راه برود و درباره اندازه و راحتی كفش از او سوال کنید و توجه كنيد كه پس از درآوردن كفش فشاری به پای کودک وارد نشود .
اطمینان حاصل کنید كه كفش در ناحيه پاشنه از پای كودک درنمی آيد .
بیشتر کودکان تا زمانی که دست کم ۶ تا ۸ هفته از راه رفتن شان گذشته باشد، نیازی به کفش ندارند و حتی پس از این زمان، کفش برای کودک، بیشتر برای محافظت از اشیای تیز، مواد کثیف و مانند اینها هنگام گردش در پارک یا بازار است .

کفش باید اندازه پای کودک باشد، نه خیلی گشاد و نه خیلی تنگ و به خصوص باید جای کافی برای پنجه پای کودک داشته باشد. به این خاطر به دنبال کفش های با پنجه پهن باشید تا پنجه پای کودک به راحتی درون آن حرکت کند.

کف کفش باید نرم و انعطاف پذیر باشد مانند اسنیکرز. کفش های نرم و بدون کف لغزنده سبک بوت می تواند به محافظت و گرم نگه داشتن پای کودک در آب و هوای سرد کمک کند .

 

در ۵الی۶ سال اول زندگی، کفش کودک را با دقت انتخاب کنید. بهتر است کودک یک جفت کفش خوب داشته باشد تا دو جفت کفش باکیفیت پایین.

اگر کودک شما به طور مکرر کفش هایش را درمی آورد، ممکن است کفش هایش ناراحت باشد. به نشانه های فشار کفش روی پا مثل تاول، قرمزی یا پینه روی پاها توجه داشته باشید.
اگر کف پای کودک تان صاف است، پزشک ممکن است استفاده از کفی های درون کفش یا بالشتک درون کفش را تجویز کند .

پای کودک تا حدود ۶ سالگی کاملا شکل نگرفته است. استخوان ها، رباط ها، عضله ها و تاندون ها نرم هستند و به آسانی تحت کشش قرار می گیرند. کفش های بیش از حد تنگ به پای کودک آسیب می رساند .
کفش های بنددار بهتر از کفش های سگگ دار یا چسبی هستند زیرا بیشتر از پا محافظت می کنند.
کفش کودک باید در محل قرار گرفتن پاشنه پا محکم باشد. اگر صندل برای کودک می خرید، باید دور پاشنه داشته باشد. هنگام خرید کفش اگر کناره های عقب کفش را در دست بگیرید، نباید بتوانید دو طرف آن را به هم برسانید یا پاشنه کفش را به عقب خم کنید .

کفش را روی یک سطح صاف بگذارید و به آن نگاه کنید. کف برخی از کفش ها قوس دار است. کفش کودک نباید کف قوس دار داشته باشد.

 

کفش کودک - کفش پاتکان - کفش مناسب کودک

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *