کفش مناسب آرتروز پا

کفش مناسب آرتروز پا

کفش مناسب آرتروز پا

کفش مناسب آرتروز پا : می‌توان در نعریف آرتروز اینطور بیان کرد که نوعی بیماری است که بر مفاصل تأثیر مستقیم می‌گذارد. بیش از صد نوع مختلف آرتروز یا آرتریت وجود دارد. می‌توان این بیماری را به سه نوع اصلی که بیشتر مشاهده شدند تقسیم کرد : آرتروز (OA) ، آرتریت روماتوئید (RA) و آرتریت پسوریاتیک (PsA). هر کدام از این نوع‌ها به صورت متفاوت در بدن ایجاد می‌شود ، اما چیزی که واضح است این موضوع می‌باشد که همه آنها می‌توانند اثر دردناک بر روی مفاصل قسمت‌های مختلف بدن بویژه پاها شما داشته باشند .
اما چیزی که مطرح است این موضوع می‌باشد که آرتروز چگونه باعث درد در ناحیه پا می‌شود ؟ کدام قسمت‌ها بر اثر شیوع این بیماری تخریب و یا از کار می‌افتند ؟
به طور معمول ، عملکرد غضروف اینگونه بوده که به عنوان کوسن و محافظ استخوان، بین استخوان ها قرار می‌گیرد و به استخوان‌ها کمک می کند تا یکنواخت‌تر و راحت‌تر حرکت کنند . هنگامی که بدن با بیماری‌ای به نام آرتروز روبه‌رو می‌شود ، آرتروز غضروف را از بین می برد ، استخوان‌ها شروع به سایش به یکدیگر می‌کنند و به شدت در مقابل یکدیگر آسیب پذیر می‌شوند .

هر پای انسان بیش از 30 مفاصل دارد…

در هر پای انسان بیش از 30 مفصل وجود دارد . هنگامی که فرد مبتلا به آرتروز می‌شود ، آرتروز بر هر یک از این مفاصل تأثیر می گذارد ، پیاده روی را بسیار دشوار و دردناک می کند. بیشتر اوقات ، آرتروز بر روی مچ پا ، وسط پا و انگشتان پا تأثیر می گذارد .

درمان آرتروز پا

 • استفاده از کفش طبی و ارگونومیک
 • استفاده از مسکن با تجویز پزشک
 • کنترل وزن و یادگیری نرمش‌هایی که باعث کاهش درد و تقویت پا می‌گیردد
 • استفاده از بریس و عصا می‌تواند به شما کمک کند با اطمینان بیشتر و با ثبات بیشتر راه بروید.
 • استفاده از پدهای طبی در کفش
 • استفاده از آتل برای حمایت بیشتر از ناحیه متورم پا
 • اگر این درمانهایی که عنوان شد مؤثر نباشند ، ممکن است برای جوشکاری یا تعویض مفاصل آسیب دیده به جراحی نیاز داشته باشید
کفش مناسب آرتروز پا

این مقاله جذاب را از دست ندهید : کفش مخصوص بیماران دیابتی

در صورت داشتن علائم زیر برای درمان به پزشک مراجعه کنید

 • داشتن تورم که بر یک یا چند مفصل تاثیر گذاشته است و باعث درد گشته
 • بوجود آمدن زائده، بثورات جلدی یا سایر تغییرات در پوست پا
 • احساس کردن گرمای زیاد در یک مفصل و قرمز بودن آن مفصل
 • عدم توانایی تکان دادن و یا حرکت یک مفصل

چرا کفش مناسب آرتروز پا بسیار مهم است ؟

آرتروز پا فقط مفاصل شما را تحت تاثیر خود قرار نمی‌دهد بلکه باعث دفرمه شدن پاهای شما نیز می‌گردد و با ایجاد برجستگی‌های بزرگ ( بطوری که پای شما به راحتی در کفش جای نمی‌گیرد ) عملیات پیاده روی با کفش را بسیار دردناک می‌کند .
از همین رو تلاش برای پوشیدن کفش‌های معمولی و فشار آوردن به پاهای متورم خود فقط باعث درد و ورم بیشتر مفاصل می‌شود. از طرف دیگر ، پوشیدن کفش مناسب با بیماری خود می‌تواند درد پا را کاهش دهد و به شما کمک می‌کند تا راحت تر عملیات قدم زنی خود را انجام دهید .

ورزش و نرمش‌های تجویز شده تاثیر بسزایی در کنترل درد آرتروز در ناحیه پا دارند

 • نرمش کشش آشیل پا : کف دستهای خود را روی دیوار قرار داده ، بعد یکی از پاهای خود را عقب و دیگری را جلو گذاشته و با حفظ همین حالت به دیوار فشار وارد کنید . توجه داشته باشید که پاشنه پا باید روی زمین قرار گرفته . در این حالت کششی را در تاندون آشیل و ساق پایتان احساس می کنید. این ورزش را سه مرتبه تکرار کنید و در هر تکرار ده ثانیه صبر نمایید .
 • نرمش کشش شصت پا : کش ضخیمی تهیه کنید و آن را دور هر دو شصت پای خود بپیچید. با کشیدن کش، دو شصت را به هم نزدیک و سپس دور کنید . پنج ثانیه در این حالت بمانید و هر حرکت را ده مرتبه تکرار کنید .

کفش پاتکان تولید کننده انواع کفش‌های طبی

کفش پاتکان با تولید کفش‌های طبی مناسب با ساختار پا جهت درمان و پیشگیری انواع بیماری‌های پا ( نظیر تولید کفش مناسب آرتروز پا ) گامی بلند در جهت سلامتی و جلوگیری از بیماری‌های موجود در پا برداشته است . این شرکت با تولید کفش‌های متنوع با بهترین متریال و استفاده از کفی‌های طبی ( دارای تاییدیه‌های متعدد پزشکی) جهت رفاه حال حال مشتریان با راه اندازی تارنمای فروش آنلاین خود آماده به خدمت رسانی به هم میهنان عزیز می‌باشد .

جهت ورود به صفحه فروشگاه پاتکان کلیک کنید

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *