کفش طبی چیست ؟

کفش طبی چیست ؟

کفش طبی چیست ؟

کفش طبی چیست ؟ هنگامی که مردم به کفش طبی یا ارتوپدی برخورد می‌کنند ، اغلب تصور می‌کنند که بیشترین کسانی که سراغ این مدل کفش‌ها می‌روند افراد مسن می‌باشند که به علت مشکلاتی در ناحیه پا و یا توصیه‌های پزشکی نیاز به پوشیدن این مدل کفش‌ها دارند . که این طرز فکر در واقع قابل قبول نمی‌باشد . پوشیدن کفش‌های طبی / ارتوپدیک مشمول سنین خاصی نمی‌گردد و هر فردی با هر سنی به علت مشکلات موجود در حین استفاده از کفش و مشکلات مکانیک پا نیاز به پوشیدن این مدل کفش‌ها دارند . علت استفاده از این مدل کفش‌ها این موضوع می‌باشد که این مدل کفش برای اینکه بطور خاصی از ساختار پا محافظت کند دارای طراحی خاصی در نوع کفی کفش و قسمت‌های مچ پا می‌باشند .

امروز در تارنمای کفش طبی پاتکان سعی بر این داریم تا به شما بزرگواران مقاله‌ای به عنوان ” کفش طبی چیست ؟ ” را برای شناخت بیشتر و ویژگی‌های یک کفش طبی استاندارد را ارائه دهیم . با ما در این مقاله‌ی آموزشی همراه باشید .

جزئیات کفش ارتوپدی / طبی - کفش طبی

واژه‌ی ارتوپدیک به چه معناست ؟

واژه‌ی ” ارتوپدیک / طبی ” یک کلمه‌ی یونانی می‌باشد که که اگر به صورت جداگانه بخواهیم آن را معنی کنیم به این صورت می‌باشد که واژه‌ی ارتو ( Ortho ) در زبان یونانی به معنای “صحیح” یا “درست” و واژه‌ی پدیک ( Pedic ) به معنای “پا” می‌باشد . که اگر این دو واژه به صورت کنار هم قرار گیرند به معنای پاهای صحیح می‌باشند .

این مقاله‌ی جذاب را از دست ندهید : همه چیز درباره‌ی کفش های طبی

ویژگی اصلی کفش طبی که باعث تمایز با کفش‌های معمولی دیگر می‌شود

کفش‌های طبی دارای ویژگی‌های خاصی می‌باشند که دارای طراحی‌های خاصی می‌باشند که در زیر به صورت خلاصه به آن می‌پردازیم :
کفش با قابلیت تعویض : در کفش‌های طبی یکی از موضوعاتی که باید بسیار به آن توجه کرد وجود کفی با قابلیت تعویض می‌باشد که امری کاملا ضروری می‌باشد زیرا بسیاری از افرادی که از این قبیل کفش‌ها استفاده می‌کنند امکان دارد کفی طبی آنها به کفی‌های دیابتی و یا کفی‌های ارتوپدی سفارشی دیگر تغییر کنند .
دارای عرض‌های اضافی و گزینه‌های سایز بیشتر : برای درک بهتر این موضوع اجازه بدید با ذکر یک مثال به توضیح این مورد بپردازیم . به عنوان مثال کفش‌های طبی پاتکان در سه عرض و بیست اندازه متنوع در دسترس می‌باشد . شصت ترکیب مختلف تنها در یک سبک در دسترس می‌باشد .
بالش‌هایی که در قسمت جلوی پا قرار دارند : که این قبیل بالشت‌ها می‌توانند مشکلات ناحیه جلوی پا را حل کنند .( مناسب برای انگشت چکشی‌ها )
چفت و بست راحت : اغلب کسانی که دارای مشکلات و ناراحتی‌هایی در قسمت پا می‌باشند ، دارای مشکلاتی نظیر تحرک ، انعطاف پذیری و … در انتخاب کفش خود می‌باشند . کفش‌های طبی استاندارد باید دارای چفت و بست راحت و آسان باشد که از این قبیل مشکلات جلوگیری کند .
دارای رویه‌های یک دست بدون ناحیه‌هایی که باعث مالش و یا سایش می‌شوند.
دارای پاشنه‌ی محکم و ثابت : برای حمایت بهتر از ناحیه‌ی پشت پای فرد .
مقاوم و محکم دربرابر فشارهای خارجی (ضد ضربه) : یک کفش استاندارد طبی باید به خوبی در برابر فشارهای داخلی و خارجی مقاوم باشد تا پای فرد مصرف کننده در ایده آل‌ترین و راحت‌ترین فرم خود قرار گیرد .

جزئیات کفش ارتوپدی / طبی

این مقاله‌ی جذاب را از دست ندهید : ویژگی کفش طبی کودک

چه کسانی باید کفش طبی بپوشند ؟

در واقع پوشیدن کفش طبی باعث سلامت و حفاظت از پا می‌گردد و هر کسی که به سلامت پای خود اهمیت می‌دهد می‌تواند از آنها استفاده کند اما استفاده از کفش طبی توسط افرادی که دارای بیماری‌های پا که در زیر عنوان می‌گردد می‌باشد ، استفاده از این گونه مدل کفش‌ها واجب و ضروری می‌باشد .

  • تورم پا – لمفدهما – ورم
  • پلانتر فاسیا – درد پاشنه‌ی پا
  • کف پای صاف – قوس‌های افتاده
  • پینه پا – هالوکس والگوس
  • انگشت چکشی
  • خار پاشنه ( Heel Spurs )
  • دیابت
  • آرتروز
  • کسانی که به تازگی عمل جراحی پا انجام داده‌اند

در واقع استفاده از کفش‌های طبی نقش کلیدی‌ای در سلامتی پای فرد دارد و مانع از اختلالات و بیماری‌های دردناک در ناحیه‌های مختلف پا می‌گردد . کسانی که دارای پاهای سالمی هستند با استفاده از کفش‌های طبی سلامت پاهای خود را تضمین می‌کنند .

برای ورود به صفحه‌ی کفش‌های طبی پاتکان کلیک کنید

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *