رویای کفش با قابلیت تنفس

رویای کفش با قابلیت تنفس

رویای کفش با قابلیت تنفس

رویای کفش با قابلیت تنفس – ماریو مورتی

کفش با قابلیت تنفس : قبل از اینکه جمله‌ی کفش با قابلیت نفس‌کشی و تنفس را بشنوید آیا میدانستید که تا چند سال گذشته این جمله در حد یک ایده‌ی امکان ناپذیر بود ؟
کفش با قابلیت نفس‌کشی ابتدا یک ایده‌ی تقریبا غیرممکن بود . ساخت این دست کفش‌ها نیاز به یک نگاه نو و خلاقیت در ساخت و طراحی کفش داشت که این فرایند توسط تیم جی‌اوکس برای اولین بار با شعار ” رویای طراحی کفشی که در سلامت پا و راحتی آن بی‌نظیر است “ عملی شد .

بیایید کمی به عقب‌تر برویم

شاید تا به حال نام ماریو مورتی به گوشتان نخورده باشد اما داستان کفش با قابلیت تنفس از همین نام شروع شد .
بیست و پنج سال از زمانی که ماریو مورتی تصمیم خودش را گرفت می‌گذرد . تصمیمی که به سبب آن کسب و کار خانوادگی را در کف سودای بزرگتر رها کرد .
می‌توان گفت همه چیز از یک روز گرم تابستانه در سحرای نوادا شروع شد ، دقیقا در لحظه‌ای که مورتی برای فرار از گرمای بیش از حد هوا ،چاقوی جیبی خود را بیرون آورد و پنج سوراخ زیر کفش خود ایجاد نمود تا مقداری از گرمای موجود کفش بواسطه جریان هوا از بین برود .

بعد از ایجاد سوراخ در کفش‌ها ، حالا مورتی احساس بهتری داشت و این ایده‌ی عملیات تنفس‌کشی و نفس کشیدن پا در کفش دقیقا از همینجا به ذهن مورتی رسید . در نوشته‌ای عنوان کرده که دقیقا همانجا بود که پیش خودم گفتم کسی باید طراحی تمام کفش‌ها را دوباره طراحی کند . مورتی همان کسی بود که این امر مهم را بازنویسی کرد .

کفش راحتی زنانه مدل ۱۰۰۸ کلیک کنید

رویای کفش با قابلیت تنفس

 

ایده‌ی بلند پروازانه‌ی مورتی

کفشی که هم انعطاف‌پذیر باشد و هم زیره‌ی آن ساختار محکمی داشته باشد و هم قابلیت تنفس داشته باشد ، می توانست یک ایده‌ی بلند پروازانه باشد که عملی شدن آن بعید به نظر می‌رسید .
مورتی درباره‌ی ایده‌ی خود اینگونه می‌گوید : ” من سودای کفش‌هایی داشتم که در عین ضد آب بودن خود ، بتوانند عملیات تنفس پا را نیز انجام دهند .”

” من غریب به سه سال وقت خودم را صرف تحقیق در مورد کفش با قابلیت تنفس کردم و این ایده را با کمپانی‌های بزرگ تولید کفش به اشتراک گذاشتم ، اما هیچکس مرا باور نکرد .”
اما چیزی که او را در این راه دل‌گرم می‌کرد اعتماد به ایده‌ی خود بود . او با تمام توان و قوا ادامه داد تا مسیر جدیدی در تولید صنایع کفش ایجاد کرد .

کفش اسپرت طبی مردانه مدل LAND

رویای کفش با قابلیت تنفس

چیزی نمانده تا رویا 

وقتی مورتی چهل و پنج ساله دید که همه‌ی کمپانی‌ها او را بابت داشتن چنین ایده‌ای به سخره می‌گیرند ، با گرفتن وامی شروع کرد به راه اندازی کسب و کار خود و این اولین گام او در این عرصه بود .
این گام کوچک در مدت کوتاهی مورتی را به یک سرمایه‌دار و صاحب یک کمپانی بزرگ تولید کفش بدل کرد .

مورتی پس از گرفتن وام مکانی را برای تولید ایده‌ی دست نیافتنی خود اجاره کرد و کارش را با پنج کارمند جوان و بی‌تجربه شروع کرد .( امروز کمپانی او دارای سی هزار کارمند است که آن پنج جوان نیز جزو آنها هستند )
پیشرفت تکنولوژی ، راه رسیدن به رویای مورتی را هموار کرد ، کمپانی‌ای که مورتی بنا کرد امروزه با نام GEOX شناخته می‌شود .
ترکیبی از دو واژه‌ی GEO از ریشه‌ی یونانی به معنی زمین و X به نماد تکنولوژی می‌باشد .

مورتی به رویای خود رسید 

GEOX نتوانست به مدد پیشرفت تکنولوژی رویای مورتی را که ناممکن می‌دانستند به حقیقت بدل کند . این کمپانی کفش‌هایی تولید کرد که نه تنها محکم و مقاوم بودن بلکه انعطاف فوق‌العاده‌ای نیز داشتند و همچنین می‌توانستند عملیات نفس‌کشی پا را نیز به خوبی انجام دهند .
مورتی در اینباره می‌گوید ” اشتباه من آنجایی بود که سه سال از وقت خودم را صرف قانع کردن کمپانی‌های مشهور کردم ، در حالیکه باید زودتر از این‌ها باید کار و کاسبی خودم را راه می‌انداختم . ثبت اختراع من بزرگترین کار درست من بود . باید از ایده‌هایتان مراقبت کنید و به آنها اعتماد داشته باشید .”

امروز در کشور خودمان تولیدکنندگانی هستند که با تکنولوژی روز در ساخت کفش بوسیله‌ی با کیفیت‌ترین متریال در خدمت راحتی پاهای هموطن‌های گرامی هستند .
شرکت تولید کیف و کفش چرم پاتکان با ارائه محصولات باکیفیت و استاندارد جهانی در راستای دستیابی به این امر مهم پیشگام بوده است .

برای ورود به صفحه‌ی فروشگاه پاتکان کلیک کنید

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *