چرم تبریز

چرم تبریز - کفش تبریز - کفش پاتکان - تولیدات چرمی

چرم تبریز

امروزه می‌توان با اطمینان کامل عنوان کرد که بیش از دویست و پنجاه کارگاه تولید چرم در شهر تبریز موجود می‌باشد که اکثر آنها در کار تولید چرم سنگین و تعدادی نیز در کار تولید چرم سبک فعالیت دارند .
در ایران عزیز ما شهرهای مختلفی نظیر تبریز ، تهران ، اصفهان و مشهد در کار تولید کفش چرم با کیفیت در حد استاندارد جهانی می‌باشند اما در بین تمام این شهرها ، شهر تبریز با ارائه چرم باکیفیت ( محبوبیت چرم تبریز در سطح دنیا شهره می‌باشد ) و تولید کفش چرم درجه یک و مرغوب درای اعتبار جهانی می‌باشد که مشتریان مختلفی از سرتاسر جهان را به خود جذب کرده است .

امروز در تارنمای کیف و کفش چرم پاتکان سعی بر این داریم تا مقاله‌ی کوتاه و جامعی در مدح و ستایش چرم تبریز که یک برند بین المللی می‌باشد را خدمت شما همراهان همیشگی کفش پاتکان ارائه دهیم .

چرم تبریز - کفش تبریز - کفش پاتکان - تولیدات چرمی

تاریخچه چرم تبریز

چرم بوسیله‌ی دباغی پوست خام حیوانات، به‌ویژه گاو و گوسفند به‌ دست می‌آید. فرایند دباغی را می‌توان اینگونه توضیح داد که ، پوست فسادپذیر را به یک مادهٔ طبیعی پایدار، دائمی و انعطاف‌پذیر برای کاربردهای گوناگون تبدیل می‌کند. که از آن برای ساخت کفش ، کیف ، کمربند ، پوشاک و … استفاده می‌شود .
اکثر مستندات تاریخی ، تاریخچه چرم تبریز را به اولین انسان‌های دامدار در مناطق قفقاز ارجاع داده‌اند . با این وجود اولین کارخانه چرم سازی در ایران در سال 1310 هجری قمری در شهر تبریز ساخته شد .
بنا بر اسناد تاریخی موجود پس از سقوط سلطنت قاجار شهر تبریز پیشرفت چشم‌گیر و قابل توجهی در عرصه صنعت چرم داشته است . توسعه صنعت چرم سازی را می‌توان به محله‌ی امامیه شهر تبریز ارجاع داد که با گذشت زمان تا خیابان سعدی نیز گسترش یافت .
نخستین بار شهرک صنعتی خصوصی در ایران با نام چرم سازان در شهر تبریز ایجاد و شرایط فراهم آمدن زیرساخت‌های آن شکل گرفت .

این مقاله جذاب را از دست ندهید : چرا محصولات چرم

فعالیت صنعت چرم در شهر تبریز

همانطور که در ابتدای مقاله عنوان شد امروزه بیش از 250 واحد تولیدی در شهر تبریز در حال تولید چرم می‌باشند که بیش از 95 درصد آن در کار تولید چرم سنگین و باقی آن در کار تولید چرم سبک می‌باشند . امروزه محصولات تولید شده توسط چرم‌تبریز علاوه بر تامین نیاز بازار داخلی کشور ، محصولات تولید از چرم های تبریز به کشورهای مختلف اروپایی و آسیایی نظیر چین ، ایتالیا ، ترکیه و… صادر می‌گردد .
آمارهای موجود نشان می‌دهد که شهر تبریز قطب چرم کشور و کفش تبریز نشان تجاری محصولات چرمی کشور می‌باشد . ( در حال حاظر بیش از پنجاه واحد صنعتی بزرگ و گسترده در صنعت کیف و کفش چرم در تبریز مشغول به فعالیت می‌باشند . )

چرم تبریز - کفش تبریز - کفش پاتکان - تولیدات چرمی

این مقاله جذاب را از دست ندهید : تفاوت چرم طبیعی و چرم مصنوعی

ویژگی چرم‌تبریز

یکی از ویژگی‌های اصلی چرم های تبریز انعطاف بالای این چرم به نسبت به سایر چرم‌ها می‌باشد . کیفیت بالا دیگر ویژگی چرم تولید شده شهر تبریز می‌باشد که با گذشت زمان نه تنها از کیفیت آن کم نمی‌شود بلکه شکل و شمایل چرم نیز جا افتاده تر می‌شود و درست همانطوری است که 5 سال پیش خریده بودید .
برای تشخیص اصل بودن چرم تولید تبریز کافیست محصول تولید شده توسط چرم را بو کنید و یا به بافت چرم نگاه کنید گره ها و الگوهای و خلل و فرج‌ها باید به شکل نامنظم می‌باشد و الگوی خاص و یا قابل شناسایی ندارد .
و یا کمی چرم را در معرض شعله‌ی آتش قرار دهید بوی ساطر شده شبیه به بویی نظیر سوختن مو می‌باشد که نشان دهنده اصل بودن و طبیعی بودن چرم می‌باشد .

کفش پاتکان تولید کننده محصولات چرمی تبریز

گروه تولیدی کفش پاتکان در سال 1390 با محوریت کیفیت در تولید,تامین و حفظ رضایت مشتری و بهبود مستمر تاسیس گردید. از همان ابتدا کیفیت محصولات و ارایه جدیدترین مدل ها بزرگترین دغدغه این شرکت بوده که این مهم با استفاده از مدل های روز جهانی,استفاده از بهترین متریال همچون زیره های تولیدی زیلان ترکیه و چرم های درجه 1 گاوی و بزی که به صورت گیاهی دباغی شده(چرم رستیک)و همچنین استفاده از کفی های طبی جهت راحتی پا می باشد,به دست امده است. صنعتگران و هنرمندان تبریز با تمام تلاش خود سعی می کنند محصولی را تولید کنند که حس جنس مرغوب و بادوام را به مشتری انتقال داده و از خرید کالای ایرانی رضایت داشته باشند.امید است با یاری خداوند, همت و تلاش مدیران و کارمندان این شرکت به اهداف برند پاتکان نایل گردیم.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *