چرا محصولات چرم

چرا محصولات چرم

چرا محصولات چرم

چرا محصولات چرم : با نگاهی گذرا به تاریخ در میابیم که با گذشت زمان ، پیشرفت تکنولوژی ، ظهور محصولات جدید ، تنوع گوناگون محصولات و خواست‌های متنوع مشتریان تنها عنصری که همچنان با قدرت در صنعت مُد و پوشاک به کار خود ادامه داده، چرم بوده . هنوز با گذشت زمان هیچ عنصری نتوانسته در مقابل کیفیت فراورده‌های چرمی مقابله کند و حتی جایگزین آن شود.

عده‌ای در جواب به توضیحات بالا می‌گویند درست است که محصولات چرمی جلوه و کیفیت بالایی دارد اما به نسبت جنس‌های موجود دیگر به شدت گران قیمت‌تر است .
در جواب این عزیزان باید گفت در واقع قیمت بالای محصولات چرمی به نسبت محصولات دیگربه سبب هزینه‌های فراوانی است که در چرخه‌های بسیار برای تهیه آن صرف می‌شود. علاوه بر این‌ها دلایلی که در ادامه مقاله عنوان می‌گردد ویژگی‌هایی هستند که ارزان به دست نیامده اند.

در مقاله‌ی امروز تارنمای کیف و کفش چرم پاتکان قصد داریم مقاله‌ای در اختیار شما بزرگواران قرار دهیم که در آن پرداخت و ویژگی‌های اینکه چرا محصولات چرم بهترین گزینه است و دارای چه ویژگی‌های محیطی‌ای می‌باشد بپردازیم . با ما در این مقاله جذاب همراه باشید .

چرا محصولات چرم - کفش چرمچرا محصولات چرم – کفش چرم

خاصیت تنفس پذیری یا گردش هوای کفش چرم

یکی از ویژگی‌های اصلی کفش‌های چرم خاصیت بالای تنفس پذیری آن می‌باشد. به این دلیل که چرم از پوست حیوانات گرفته شده و عملیات نفس کشی را درست مثل یک موجود زنده انجام می‌دهد . دقیقا مانند یک موجود زنده هوای پیرامون را تنفس کرده و رطوبت حاصل از تعرق را با یک بازدم به بیرون انتقال می‌دهد .

این ویژگی باعث جلوگیری از تعرق به ویژه در کفش‌های چرم می‌گردد و مانع از ایجاد بوی بد در کفش می‌شود. این موضوع یکی از با اهمیت‌ترین تفاوت‌های تولیدات چرم نسبت به تولیدات با دیگر متریال‌های موجود می‌باشد.

بوی مطبوع و دلنشین فراورده‌های چرمی

یکی از عنصرهای دلنشین محصولات چرمی رایحه‌ی چرم می‌باشد که فقط معطوف به کیفیت و خاص بودن چرم میباشد . به این دلیل که چرم از پوست حیوانات گرفته می‌شود دارای رایحه ‌ای بوده که در هیچ عنصر دیگری موجود نمی‌باشد .
استفاده از متریال‌های دیگر به دلیل  استفاده از مواد شیمیایی در محصول باعث ایجاد مشکلات و حساسیت‌های پوستی می‌گردد و قالبا دارای بوی دلنشینی نیز نمی‌باشند.

قابلیت بالای انعطاف پذیری محصولات چرمی

محصولات غیر چرمی برای رسیدن به کیفیت انعطاف پذیری بالای محصولات چرمی نیاز به فرآیندهای مختلفی دارند . به این دلیل که این فرآیندها تحمیل شده به این محصولات و جزو ویژگی‌های ذاتی آن نبوده زودتر از محصولات چرمی دچار شکنندگی ، پوسیدگی و ترک می‌شوند و به وضوح در سطح آنها این اشکالات قابل رویت بوده .

اما بر خلاف محصولات مصنوعی چرم به دلیل اینکه نیاز طبیعی یک حیوان در حال رشد ، انعطاف پذیری  بسیار زیادی می باشد و از همه مهم تر خاصیت انعطاف پذیری خود را با گذشت زمان از دست نمی دهد.

چرا محصولات چرم - کفش چرم
چرا محصولات چرم

مقاومت محصولات چرم دربرابر سایش ، کشش ، ضربه و حرارت

از خاصیت فوق العاده و شگفت انگیز محصولات چرمی می‌توان به مقاوم بودن آن در برابر سایش و کشش نام برد . لباس‌های مخصوص سوار کاری گواهی بر این گفته هستند . که در این ورزش وجود پوشش مقاوم در برابر کشش و سایش اصل اولیه آن بوده و همچنین محصولات چرمی با دفع نیروهای کششی و سایشی مانع آسیب رسیدن به سوارکاران می‌گردد.

از دیگر شاخصه‌های محصولات چرمی مقاومت بالای آنها در برابر ضربه می‌باشد . با نگاهی گذرا به تاریخ تا به امروز شاهد استفاده‌های گوناگون از چرم در صنایع مختلفی می‌باشیم.
گواه این گفته را می‌توان استفاده از چرم برای مقابه با ضربه به عنوان ماده اولیه برای ساخت سپرها، غلاف شمشیرها، زره، کلاه خود سربازان و زین اسبان و در زمان امروزی در ساخت غلاف کلت کمری، لباس های ویژه ورزشی همجون تیراندازی و …نام برد .

مقاومت بالای چرم در برابر حرارت نیز از دیگر ویژگی‌های فوق‌العاده چرم می‌باشد که در صنایع مختلف نیز شاهد حضور این عنصر می‌باشیم .استفاده از چرم در لباس کار کارگران صنایع آهنگری و ریختگری و ذوب فلزات و نیز ساخت بسیاری از لوازم نسوز مانند غلاف سلاح ها گواهی بر گفته‌ی توضیحات بالا می‌باشد.

لطافت محصولات چرم و همیشه در اوج بودن چرم

با توجه به این همه ویژگی‌های ذکر شده در متن بالا ، یکی دیگر از ویژگی‌های این عنصر درخشان در طبیعت نرمی و لطافت مطبوع این محصول می‌باشد .به لطف پروردگار عالم پوست بدن حیوانات دارای پرزهای شگفت‌انگیزی بوده که لطافت و زیبایی وصف نشدنی‌ای به آنها می‌بخشد و همانند آن را در هیچ عنصر دیگری در این جهان عظیم نمی توان یافت .

و در آخر می‌توان به همیشه در اوج بودن چرم اشاره کرد . عنصری که نه تنها با گذشت زمان چیزی از جلوه‌ی دل‌انگیزش کم نمی‌شود بلکه با گذشت زمان جلوه‌ای جا افتاده‌تر به خود می‌گیرد . استفاده از چرم در تولید محصولات مختلف باعث رشد درجه کیفی آنها می‌گردد. این واقعیت غیر قابل انکار است که همواره یک کیف چرم و یا یک کفش چرم دارای جلوه‌ای به مراتب بالاتر از یک کیف و یا کفش مصنوعی بوده.

از اینکه ما را در این مقاله همراهی کردید کمال تشکر را از شما بزرگواران داریم

” شرکت تولید محصولات چرمی پاتکان “

برای ورود به صفحه‌ی فروشگاه کفش پاتکان کلیک کنید

برای مطالعه تفاوت چرم طبیعی و چرم مصنوعی کلیک کنید

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *