نگهداری صحیح کفش

نگهداری صحیح کفش و نکاتی که باید رعایت کرد :

نگهداری صحیح کفش

آنچه که باید درباره نگهداری صحیح کفش بدانید و با دانستن آنها عمر مفید کفش خود را افزایش دهید : حتما در اطراف خودتان آدم‌هایی را دیدید که به علت توجه و رسیدگی نکردن به کفش‌های خود مدام در حال خرید کفش جدید هستند . توجه نداشتن به بهداشت و عدم رسیدگی به کفش طول عمر مفید کفش را پایین می‌آورد مهم نیست چه جنس کفشی باشد ،رسیدگی نکردن به آن بازه‌ی عمر مفید کفش را پایین می‌آورد .
نگهداری صحیح کفش شامل دانش و ترفندهایی می‌باشد که با یک سرچ ساده در دنیای مجازی می‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید، با دانستن این ترفندها رعایت آن نیز از ابتدای خرید کفش جدید شروع می‌شود . با کمی دقت و توجه به کفش خود می‌توانید به راحتی عمر و ظاهر کفش خود را تا مدت‌ها حفظ کنید .

امروز در تارنمای کیف و کفش چرم پاتکان سعی بر این داریم تا به شما همراهان همیشگی کفش پاتکان نحوه نگهداری صحیح کفش را در قالب یک مقاله جامع و همچنین یک ویدئوی آموزشی جذاب در انتهای مقاله ،ارائه دهیم . با ما در این مقاله جذاب همراه باشید .

نگهداری صحیح کفش و نکاتی که باید رعایت کرد :

نگذارید کفش کثیف بماند

نگهداری صحیح کفش و نکاتی که باید رعایت کرد :

اگر کفش شما یک جفت کفش چرم می‌باشد توجه داشته باشید که قبل از هر بار استفاده از آن رویه کفش خود را به خوبی گردگیری کرده و سپس نسبت به پولیش زدن آن اقدام کنید . با این روش هم کفش شما جلوه‌ی جذاب همانند روز اول خرید را دارد و هم شخصیت شما را برجسته و شیک نمایان می‌کند ( توجه داشته باشید که همواره از واکس و پولیش‌های متفرقه باعث خشکی چرم می‌شوند ) .

لکه‌ها را جدی بگیرید

نگهداری صحیح کفش و نکاتی که باید رعایت کرد :

ممکن است در حالی که دارید در خیابان قدم میزنید و یا حتی موقع غذا خوردن در رستوران لکه‌ای روغنی و یا هر لکهی دیگری روی کفش شما بیوفتد ، این موضوع یک اتفاق عادیست اما رفع و رجوع نکردن این لکه از روی کفش سهل انگاری شماست . می‌توان اینطور بیان کرد که به جز کفشی که از چرم جیر تولید شده باشد، پاشیدن پودر بچه روی لکه‌ی روغنی آن را رفع و رجوع می‌کند و کفش شما را همانند قبل از ایجاد لکه روغنی می‌کند .
همچنین می‌توانید برای رفع و رجوع کردن لکه‌هایی که بواسطه چاله‌های سوراخ و یا موزائیک‌های لق پیاده‌رو که آب در آن انباشته شده است بوسیله یک پارچه نم و یا فرچه کفش اقدام کنید ( توجه داشته باشید لکه‌های حاصل از آب‌های کثیف موجود در شهر گاها دارای نمک می‌باشد و اگر کفش شما از جنس چرم باشد با سریع اقدام نکردن شما باعث خوردگی و از بین رفت چرم کفش شما می‌شود ) .

نسبت به ضد آب کردن کفش خود اقدام کنید

نگهداری صحیح کفش و نکاتی که باید رعایت کرد :

این مقاله جذاب را از دست ندهید : چگونه کفش خود را ضد آب کنیم

همواره ممکن است در هرفصلی کفش شما خیس شوند از باران‌های بهاره گرفته تا باران و برف‌های زمستانه و یا حتی ریختن آب روی کفش در حین یک پیاده روی ساده . رسیدگی به کفشی که خیس شده یکی از واجبات نگهداری صحیح کفش می‌باشد اما پیشگیری همواره بهترین گزینه است . شما می‌توانید بواسطه‌ی پولیش‌های حاوی مواد ضدآب عملیات ضد آب کردن کفش را شروع کنید . برای کفش های مردانه روی زبانه کفش را که زیر بندها و روی کفش قرار دارد استفاده کنید، و در کفش‌های پاشنه بلند و تخت زنانه نیز می‌توانید در قسمت‌هایی که داخل کفش همجنس بیرون کفش است تست کنید. همین که مطمئن شدید به کفش آسیبی وارد نمی شود با دقت همه آن را آغشته کنید .توجه داشته باشید که این کار را ماهی یک مرتبه انجام دهید.
توجه : در مواقعی که کفش شما خیس شده است برای اینکه شکل و ظاهر کفش حفظ شود ( به خصوص کفش‌های خیس که به هنگام خشک شدن از شکل می‌افتد) ، آنها را بوسیله روزنامه مانند قالب پا پر کنید . اگر کفش شما چکمه باشد آنها را در حالت خوابیده قرار دهید تا به خوبی خشک شوند .

کفش خود را در محیط امن نگهداری کنید

سعی کنید همواره کفش‌های خود را در کمدی با دمای اتاق نگهداری کنید. نگهداری کفش در هوای گرم باعث جمع شدن کفش‌های چرمی می‌شود و همچنین قراردادن کفش‌های خیس یا مرطوب در جعبه باعث ایجاد بوی نامطبوع، رشد باکتری و کپک و انواع بیماری‌های پا می‌گردد .

بوسیله‌ی لاک پاک کن می‌توانید لکه زدایی کنید

می‌توانید برای از بین بردن لکه‌های موجو در قسمت پلاستیکی دور کفش خود، از پاک کننده لاک ناخن و بوسیله‌ی یک برس ناخن اقدام کنید . برای شروع برس ناخن را در محلول آب و صابون قرار داده و سپس سعی کنید لکه را از بین ببرید . اگر همچنان لکه همانند قبل باقی مانده بود برس را در پاک کننده لاک ناخن فرو برده و بر روی لکه ایجاد شده بکشید ( توجه داشته باشید که در رویه کفش دچار سائیدگی و یا از بین رفتن قسمتی از رنگ آن مواجه شدید می‌توانید با انتخاب لاک در همان تون رنگ اقدام به رنگ کردن قسمت از بین رفته کنید ) .

تعمیر کفش را به کفاش بسپرید

نگهداری صحیح کفش و نکاتی که باید رعایت کرد :

اگر کفش شما دچار مشکلی نظیر پارگی از محل دوخت ، در آمدن پاشنه و … شد حتما به یک کفاش حرفه‌ای مراجعه کنید تا کفش شما را بواسطه هنر و ابزار خود همانند روز اولش کند . قاعدتا صرف هزینه‌ای جزئی کمتر از هزینه‌ی خرید یک کفش نو می‌باشد .

برای ورود به صفحه‌ی فروشگاه کفش پاتکان کلیک کنید

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *