نحوه صحیح تمیز کردن کفش جیر

نحوه صحیح تمیز کردن کفش جیر ( به همراه ویدئوی آموزشی ) :

نحوه صحیح تمیز کردن کفش جیر

نحوه صحیح تمیز کردن کفش جیر ( به همراه ویدئوی آموزشی ) : یکی از محصولات تولید شده از چرم طبیعی که مخاطبین و طرفدارهای بسیاری در سرتاسر دنیا دارد ، کفش جیر می‌باشد . کفش‌های جیر از لایه‌ی زیرین پوست حیوان به دست می‌آید . بطور مثال نبوک از روی پوست حیوان دقیقا از آن قسمتی که مو روی آن می‌روید ،گرفته می‌شود. یا می‌توان به اشبالت اشاره نمود که از لایه‌ی زیرین پوست گاو گرفته می‌شود . کفش های تولید شده از جیر از چرم‌های فول گرین (چرمی که لایه لایه نشده باشد) نازک‌تر بوده و همین نازک‌تر بودن باعث می‌شود که نگهداری و تمیز کردن آن کمی از مدل‌های دیگر چرم سخت‌تر به نظر رسد و همچنین نیاز به مراقبت و توجه بیشتر نیز دارد .

امروز در تارنمای کفش چرم پاتکان سعی بر این داریم تا به شما همراهان همیشگی خود نحوه‌ی صحیح از بین بردن انواع لکه‌ها و تمیز کردن کفش جیر را در قالب یک مقاله‌ی جامع و کاربردی به همراه یک ویدئوی آموزشی ، ارائه دهیم . با ما در این مقاله‌ی جذاب همراه باشید .

تمیز کردن انواع لکه‌ها از روی کفش جیر

 • پاک کردن لکه‌ی آب از روی کفش‌های جیر : حتما برای شما هم پیش آمده که در هنگام پیاده‌روی در هوای بارانی کفش شما خیس شود و بعد از خشک شدن کفش ، لکه‌های آب بر روی کفشِ جیر شما باقی بماند . برای از بین بردن لکه‌ی آب از روی کفش‌های جیر ابتدا بوسیله‌ی یک بُرس مرطوب کل رویه‌ی کفش را بُرس بکشید . بعد از انجام عملیات برس زدن بوسیله‌ی کاغذ باطله و یا قالب فضای داخل کفش را پر کنید و بوسیله‌ی یک پارچه‌ی تمیز و یا یک اسفنج نسبت به خشک کردن رویه کفش اقدام نمایید . بعد از انجام این اقدامات یک بازه‌ی زمانی یک روزه به کفش زمان دهید و بعد از گذشت این زمان می‌توانید از کفش خود استفاده نمایید .
 • پاک کردن لکه‌ی روغن از روی کفش‌های جیر : ابتدایی ترین حرکت شما جهت زدودن روغن از سطح کفش شما این می‌باشد که بوسیله‌ی یک برس و یا فرچه‌ی تمیز نسبت به پاک کردن لکه اقدام نمایید . سپس بوسیله‌ی یک کک یقه شور و آب برو روی سطح روغنی بکشید و سعی کنید لکه را از بین ببرید .چنانچه لکه‌ی روغنی از روی کفش جیر شما از بین نرفت می‌توانید با ریختن نشاسته بر روی قسمت لکه ( بهتر است نشاسته 24 ساعت بر روی لکه باقی بماند و بعد پاک شود ) نسبت به رفع و رجوع کردن لکه‌ی روغنی اقدام نمایید .
 • پاک کردن گِل از روی کفش‌های جیر : ابتدا باید کفش را در مقابل نور خورشید قرار داده تا گل موجود بر روی کفش به خوبی خشک شود و بعد از خشک شدن گِل قسمت‌های بزرگ آن را با دست از کفش جدا کنید و در ادامه بوسیله‌ی یک برس تمیز و خشک نسبت به پاک کردن لکه‌ی گِلی اقدام نمایید .
 • پاک کردن آدامس از روی کفش‌های جیر : بهترین و ساده ترین روش ممکن برای زدودن آدامس از روی سطح جیر ، یخ زدگی می‌باشد بدین ترتیت که کفش خود را در فضای یخچال فریزر قرار دهید و بعد از گذشت چند ساعت بطوری که آدامس به خوبی فریز شده باشد بوسیله‌ی انگشتان خود به راحتی آدامس را از جیر جدا کنید و برای تمیزی بهتر با یک برس تمیز و خشک آن قسمت را برس بزند .
نحوه صحیح تمیز کردن کفش جیر ( به همراه ویدئوی آموزشی ) :

این مقاله‌ی جذاب را از دست ندهید : با کفش تفنگ خود چکار کنیم

 • پاک کردن جوهر از روی کفش‌های جیر : در از بین بردن این مدل لکه سرعت حرف اول را می‌زند به این صورت که هر گاه قطری‌ی جوهر بر روی کفش شما ریخت به سرعت یک دستمال کاغذی و یا پارچه‌ی پنبه‌ای روی لکه گذاشته تا جوهر را جذب خود نماید . بعد از چند دقیقه بوسیله‌ی یک پنبه الکلی نسبت به رفع و رجوع لکه اقدام نمایید .
 • پاک کردن لکه خون از روی کفش‌های جیر : بهترین روش برای از بین بردن این مدل لکه استفاده از آب اکسیژنه که به راحتی از داروخانه‌ها قابل خریداری است و چنبه می‌باشد . بدین صورت که پنبه را به آب اکسیژنه آغشته کرده و بر روی لکه می‌کشید . تا از بین رفتن کامل لکه این روند را ادامه دهید .

نکاتی در جهت نگهداری صحیح از کفش‌های جنس جیر

 • همواره سعی کنید برای بُرس کشیدن کفش از بُرس‌های مخصوص چرم پُرز دار استفاده نمایید
 • از هوای آزاد جهت رطوبت زدایی کفش استفاده کنید
 • سعی کنید تا حد ممکن با کفش جیر خود زیر باران نروید و در صورت اجبار به رفتن ، قبل از رفتن به زیر باران از اسپری ضدآب مخصوص استفاده نمایید
 • همواره سعی کنید حداقل سالیانه دو بار از اسپری‌های مخصوص جیر و نبوک استفاده نمایید
 • کفش جیر خود را از تابش مستقیم نور خورشید دور نگه دارید

برای ورود به صفحه‌ی فروشگاه کفش پاتکان کلیک کنید

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *