مراحل تولید کفش

مراحل تولید کفش - کفش پاتکان

مراحل تولید کفش

می‌توان مراحل تولید کفش چرم را اینگونه دسته بندی کرد که این مدل کفش‌ها در حالت کلی به دو نوع کفش‌های تمام چرم و کفش‌هایی که فقط دارای رویه چرم می‌باشد تولید و به بازار عرضه می‌شوند .
در تولید کفش‌های تمام چرم کلیه قسمت‌ها از چرم ساخته می‌شوند و در تولید کفش‌های رویه چرم جنس رویه از جنس چرم بوده و به جای آستر چرم از متریال دیگری استفاده می‌شود و زیره این مدل کفش‌ها عموما از جنس پلی یورتان بوده و به صورت دوخت و یا تزریق مستقیم عملیات اتصال زیره به رویه صورت می‌گیرد .

یک کفش از قسمت‌های مختلفی همچون زیره ، پاشنه و … تشکیل شده است که از نقاط اصلی یک کفش به حساب می‌آیند ( البته باید توجه داشت که کفش‌های مختلفی با کاربردهای متنوع ممکن است از قسمت‌های متنوعی بر اساس کاربرد خود برخوردار باشند ) .

مراحال تولید کفش : اجزای اصلی کفش

رويه – تخت بيرونی – كف‌های داخلی قابل تعويض
مغزی : باريكه چرمی نوارمانند كه ميان زيره و رويه كفش دوخته می‌شود.
توكاری : كاغذ يا مقواهايی كه برای كلفت نشان دادن زيره، ميان كف و زيره كفش چسبانده می‌شود .
پاشنه – زيرپاشنه‌ها – زيرپاشنه‌‌های گتر – ساق‌پوش

مراحل تولید کفش - کفش پاتکان

این مقاله جذاب را از دست ندهید : کفش طبی چیست

زیره

به ناحیه‌ی پایینی کفش که شامل قطعات کفی تخته و لایه‌ی میانی می‌باشند گفته می‌شود و پا روی آن در کفش قرار می‌گیرد . در واقع زیره کفش در تماس مستقیم با زمین قرار می‌گیرد و به عنوان عایق دما و آب و سایر مواد عمل می کند و در نیجه کلیه اقدامات لازم جهت محافظت از کف پا را به عهده دارد . زیره از جنس‌های متنوعی ساخته و تولید می‌شود که هرکدام شامل مشخصات و ویژگی‌های خاص خود می‌باشند .

رویه

رویه‌ی کفش همان قسمت رویی کفش است که هنگام خرید در نگاه اول دیده می‌شود. بطور کلی رویه قسمت بالایی کفش می‌باشد که وظیفه‌ی معرفی ماهیت کفش و نگه داشتن قسمت روی پا در کفش را بر عهده دارد که می‌تواند به شکل ساده و یا طرح دار طراحی شوند . رویه از جنس‌های مختلف و متنوعی ساخته می‌شود ( مانند چرم مصنوعی ، چرم طبیعی ، پارچه ،چرم جیر و … ) .

پاشنه

یک کفش مناسب و جذاب باید دارای پاشنه‌ای متناسب با کفش باشد که بر راحتی و جذابیتی آن کفش نیز بیافزاید . پاشنه‌هایی که اگر درست و متناسب با کفشتان انتخاب شوند می‌توانند علاوه بر راحتی ، فرم بدنتان را نیز زیبا و جذاب‌تر جلوه دهند . هنگامی که از پاشنه صحبت می‌کنیم اغلب افراد ذهنیتشان به سمت یک یا دو نوع پاشنه کفش می‌رود اما دنیای پاشنه‌ها به یک یا دو نوع پاشنه تمام نمی‌شود .در هر مدل کفشی از کفش‌های مجلسی و کلاسیک گرفته تا بوت‌های پاییزه و صندل‌های تابستانه هر کدام با دقت پاشنه‌ی منحصر به عملکرد خود را شامل می‌شوند .
پاشنه کفش در قسمت تحتانی یک کفش قرار می‌گیرد که معمولا جنس آن با تخته کفش همسان است و هدف آن راحتی فرد در هنگام پیاده روی و فرم بدن را در حالت استاندارد در هنگام ایستادن قرار می‌دهد و می‌تواند عامل بلند قد نشان دادن فرد باشد .

مراحل تولید کفش - کفش پاتکان

این مقاله جذاب را از دست ندهید : درباره چرم تبریز

عملیات اصلی مراحل تولید کفش با رویه چرم به صورت تیتر وار

تولید رویه کفش ( برش اولیه چرم – برش قطعات توس شابلون – اشپالت – لویس کاری – چسب زنی و لب تا – دوخت قطعات و مونتاژ رویه )
تولید کفی ، پاشنه و زیره ( برش اولیه ، دوخت )
کارکشی و مونتاژ نهایی ( قالب زنی – میخ کشی – سمباده زنی – فنر گذاری – پرسازی – زیرهچسبانی – گرفتن اضافات زیره – قالب درآوری – دوخت زیره به رویه – چسب زنی و برگردان کردن لبه شیار دوخت – فرمدهی زیره توسط فشار – پرداخت اولیه کناره های زیره – نصب پاشنه – پرداخت اولیه پاشنه – پولیش نهایی – درج شماره کفش – بسته بندی

عملیات اصلی مراحل تولید کفش تمام چرم بصورت تیتر وار

طراحی کفش – برش قطعات رویه شامل چرم اولیه، آستری، پارچه متقال زیر پنجه – اشبالت برای یکنواخت نمودن ضخامت چرم مصنوعی – لویس کاری یا نازک کردن لبه های چرم برای سهولت دوخت – مونتاژ قطعات پسلایی – برش زیره ، کفی و پاشنه از چرم سنگین – قالب زنی رویه یا قالبگذاری و نصب قدک برای پاشنه و پنجه – پنجه کشی، کارکشی – بغل کشی و پاشنه کشی – میخ کشی – سمباده زنی قسمت هایی از رویه که بین کفی و زیره در دوخت محبوس میشود – فنرگذاری – پرسازی فضای خالی قسمت زیرین کفش پس از کارکشی – زیره چسبانی – گرفتن کناره های اضافی زیره و ایجاد شیار جهت دوخت – باز کردن شیار دوخت – دوخت رویه به زیره – چسب زنی و برگردان کردن لبه شیار دوخت – فرمدهی تخته توسط فشار پرس یا گیره – تهیه پاشنه چرمی – مونتاژ پاشنه چرمی و لاستیکی به کفش و پرداخت اولیه پاشنه – پرداخت کناره های زیره – پولیش نهایی کناره پاشنه و زیره – واکس زنی و پولیش رویه – درج شماره کفش توسط سمبه اعداد برای تعیین سایز کفش – نصب گلچه داخل کفش – کنترل – بسته بندی

مراحل تولید کفش - کفش پاتکان

این مقاله جذاب را از دست ندهید : آموزش ساخت کفش کلاسیک مردانه

گروه تولید کفش پاتکان

گروه تولیدی کفش پاتکان در سال 1390 با محوریت کیفیت در تولید ، تامین و حفظ رضایت مشتری و بهبود مستمر تاسیس گردید.
از همان ابتدا کیفیت محصولات و ارائه جدیدترین مدل‌ها بزرگترین دغدغه این شرکت بوده که این مهم با استفاده از مدل‌های روز جهانی ، استفاده از بهترین متریال همچون زیره های تولیدی زیلان ترکیه و چرم های درجه یک گاوی و بزی که به صورت گیاهی دباغی شده(چرم رستیک) و همچنین استفاده از کفی‌های طبی جهت راحتی پا می‌باشد، به دست امده است. صنعتگران و هنرمندان تبریز با تمام تلاش خود سعی می‌کنند محصولی را تولید کنند که حس جنس مرغوب و بادوام را به مشتری انتقال داده و از خرید کالای ایرانی رضایت داشته باشند. امید است با یاری خداوند, همت و تلاش مدیران و کارمندان این شرکت به اهداف برند پاتکان نایل گردیم.

برای ورود به صفحه فروشگاه پاتکان کلیک کنید

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *