لباس مناسب برای محیط کار

لباس مناسب برای محیط کار بر اساس موقعیت‌های مختلف

لباس مناسب برای محیط کار

لباس مناسب برای محیط کار بر اساس موقعیت‌های مختلف

لباس مناسب برای محیط کار : وجود لباسی مناسب با فضای محیط کاری امری ضروری و واجب است . یک ضرب‌المثل قدیمی هست که می‌گوید شما نمی‌توانید شغل مورد علاقه‌ی خود را پیدا کنید مگر اینکه برای آن کار و شغل لباس بپوشید .
هر محیط کاری‌ای قواعد و شرایط متناسب با خودش را دارد و اگر شما تصور می‌کنید می‌توان هر پوشاک متنوعی را برای محیط‌های کاری گوناگون بپوشید ، باید یک تجدید نظر اساسی در بحث پوشاک خود کنید .

امروز در تارنمای کیف و کفش پاتکان سعی بر این داریم تا راهنمای کامل و جامعی از نحوه لباس پوشیدن در محیط‌های کاری گوناگون ، در قالب یک مقاله‌ی جذاب ارائه دهیم . با ما در این مقاله همراه باشید .

قدم اول شناسایی وضعیت محیط کار

حتما می‌دانید که پوشیدن لباس برای یک مصاحبه کاری معمولا شامل قوانین ثابتی می‌باشد . اما موضوعی که مطرح است این است که شما بعد از قبول شدن در مصاحبه شغلی باید متناسب با محیط کاری خود لباس‌های خود را انتخاب و استفاده کنید . عدم پوشش مناسب با محیط کاری خود این موضوع را به همکاران شما القا می‌کند که شما اهمیتی نمی‌دهید بخشی از تیم جدید باشید یا حتی به قوانین‌شان احترام بگذارید . می‌توان تیپ و استایل مردانه در محیط کار را به سه دسته‌ی کلی رسمی ، غیر رسمی و نیمه رسمی تقسیم کرد . که موضوع اصلی این مقاله حول همین سه دسته‌ی استایل مردانه می‌گذرد . سعی بر این است که تا با خواندن این پیشنهادها باعث هماهنگ‌تر شدن با همکارانتان در محیط کار و به اصطلاح وصله‌ی ناجور و ناهماهنگ در محیط کاری خود نباشید .

این مقاله‌ی جذاب را از دست ندهید : کمد لباس مردانه باید شامل چه چیزهایی باشد کلیک کنید

لباس مناسب برای محیط کار بر اساس موقعیت‌های مختلف

لباس مناسب تیپ رسمی در محیط کار

برای اینکه متوجه شوید چه لباسی برای محیط کارهای رسمی ضروری است ، بهتر است اول محیط کار رسمی را بشناسیم . در حالت کلی می‌توان گفت محیط کار رسمی مکان کاری‌ای است که میزان صمیمیت در این محیط بسیار پایین است . مدیریت تیم از رابطه‌های نزدیک دوری می‌کند و رفتاری کاملا خشک و قاطع با کارمندانش بروز می‌دهد . در این موقعیت کاری به نوعی یک دیوار نامرعی بین افراد گروه کشیده شده است هرچند که دیده نمی‌شود اما به وضوح قابل احساس کردن است .
اگر شما در چنین محیط کاری رسمی‌ای فعالیت می‌کنید روی کت و شلوارهای شیک و کفش‌های رسمی و کلاسیک سرمایه‌گذاری کنید . سراغ کت و شلوارهایی روید که در تونالیته رنگ خنثی هستند . در هنگام خرید کت و شلوارهای خود کت و شلواری را انتخاب کنید که متناسب با اندام شما باشد نه گشاد باشد نه تنگ . کت و شلوار تنگ از رسمی بودن استایل شما می‌کاهد و کت و شلوار گشاد ظاهری بی‌نظم از شما انعکاس می‌دهد .
بهترین گزینه برای کت و شلوارهای رسمی کفش‌های کلاسیک و رسمی بوده . در هنگام خرید سراغ رنگ‌های تیره‌ی این دست کفش‌ها روید . وجود طرح و نقش روی کفش از رسمی بودن استایل شما می‌کاهد . بهترین گزینه کفش‌های چرم مردانه که بوسیله‌ی متریال مرغوب دوردوزی شده‌اند . از پوشیدن صندل در تابستان و بوت بلند در فصل زمستان در این محیط کاری به شدت پرهیز کنید . همواره سعی کنید بین رنگ کمربند و کفش خود هماهنگی ایجاد کنید .
همواره سعی کنید دو یا سه پیراهن رسمی ، مختص سرکار خود داشته باشید . انتخاب رنگ پیراهن باید متناسب با رنگ کت و شلوار شما باشد ( به این شکل که اگر کت و شلوار شما سرمه‌ای تیره است ، پیراهن شما آبی کمرنگ باشد ) . در محیط کاری رسمی نباید یقه‌ی پیراهنتان را بیش از حد باز بگذارید ، باز بودن بیش از حد یقه پیراهن در این محیط کاری باعث بی ملاحظه و غیر تخصصی دیده شدن شما می‌گردد .

این مقاله‌ی جذاب را از دست ندهید : معرفی مدل و نکاتی ضروری در کفش مردانه کلیک کنید

لباس مناسب برای محیط کار بر اساس موقعیت‌های مختلف

لباس مناسب محیط کار نیمه رسمی

این محیط کاری فضایی بین رسمی و غیر رسمی است به این صورت که نه به دسته‌ی شرکت‌های رسمی تعلق دارد و نه به دسته‌ی شرکت‌های غیررسمی . رابطه افراد در این محیط کاری به صورت بینابین بوده ( به این صورت که عده‌ای با هم صمیمی هستند و عده‌ای هم رسمی با هم برخورد می‌کنند .) این شرکت‌ها معمولا از طیف سنی گوناگونی تشکیل شده‌اند و همچنین تازه تاسیس نیز نیستند ، دارای سابقه‌ای قابل توجه چندین ساله است .
اگر شما در این محیط کاری فعالیت می‌کنید شلوارهای پارچه‌ای می‌تواند گزینه‌ای جذاب برای شما باشد . رنگ‌هایی نظیر سورمه‌ای ، بژ ،شیری و عاجی می‌تواند انتخاب‌های جذابی برای شما باشد .
کت تک نیز بسیار مناسب فضای فعالیت شما می‌باشد . حتما لازم نیست رنگ کت تک شما با شلوار شما دقیقا یکی باشد ، انتخاب از تونالیته رنگ شلوار شما می‌تواند انتخاب بسیار جذابی برای شما باشد . توجه داشته باشید که رنگ پیراهن شما باید فصل مشترکی از رنگ کت تک و شلوار شما باشد . کفش انتخابی برای این موقعیت نیز می‌تواند یک جفت کفش کالج شیک باشد .

این مقاله‌ی جذاب را از دست ندهید : امروز کفش قهوه ای بپوشید کلیک کنید

لباس مناسب برای محیط کار بر اساس موقعیت‌های مختلف

لباس مناسب محیط کار غیر رسمی

اگر در محیط کاری‌ای هستید که در آن همکارانتان را به اسم کوچک صدا می‌کنید و یا با آنها در خارج از محیط کاری خود رفت و آمد دارید شما در یک محیط کاری غیر رسمی حضور دارید . اصولا در محیط کاری غیر رسمی اعضا در یک طیف سنی هستند و جز قرارهای کاری با شرکت‌های دیگر نیازی به پوشیدن لباس رسمی نیست .
در این محیط کاری دست شما برای انتخاب پوشاک بسیار بازتر از محیط کاری رسمی است . شما می‌توانید جدیدترین مدل‌های لباس روز رو به تن کنید و به محل کار خود روید . ( البته نباید بطور مثال شلوار جین زاپ‌دار به تن کنید یا سراغ مدل‌های غیر متعارف با جامعه روید ، یک شلوار جین سرمه‌ای راسته می‌تواند انتخابی جذاب برای محیط کاری شما باشد . )
شما می‌توانید در این محیط کاری در تابستان از پلوشرت و تی‌شرت‌های رنگی و ساده خود استفاده کنید ،با خیالی راحت کفش صندل بپوشید یا سراغ کفش‌های اسپورت روز روید و در زمستان با خیالی آسوده پلیورهای یقه هفت و یا یقه گرد و پیراهن‌های رنگی ساده به تن کنید و از کفش‌های بوت و نیم بوت خود به راحتی استفاده کنید . کسی پوشاک و کفش شما را از زیر ذره‌بین رد نمی‌کند .

برای ورود به صفحه‌ی فروشگاه کفش مردانه پاتکان کلیک کنید

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *