فتح یک سرزمین با کفش های دست دوز

فتح یک سرزمین با کفش های دست دوز

قدیمی ترین کفش چرمی جهان  متعلق به آذربایجان و شهر تبریز با قدمت تاریخی ۵ هزار و ۵۰۰ سال است از ان روزها تا به امروزاین صنعت پیشرفت های بسیاری کرده ، ماشین آلات پیشترفته جای دست های پینه بسته ی استادکار را گرفته و با سرعتی بسیار بیشتر کفشهایی با طرح ها و شکل های مختلف تولید می کنند.

اما همانطور که میدانیم حس و زیبایی که در دست سازه ها و بطور کلی وسایل و اشیای ساخته شده با دست وجود دارد قابل مقایسه با نمونه های صنعتی نیست همچنین هنوز هستند افرادی که طرفدار پوشاک دست دوز می باشند و ذوق و هنر بکار رفته در این اشیاء را با هیچ نمونه از نمونه های صنعتی عوض نمی کنند.

ابراهیم دمیر یکی از اشخاصی ست که با توجه به روند صنعتی شدن کفش و با وجود کارخانه ها و تولیدی های برندهای مشهور دنیا در کشور پیشرفته ای چون آلمان کارگاه کوچک تولید کفش با دست راه اندازی کرده و توجه طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده.

ابراهیم دمیر ترک تبار در سال 1993 به آلمان مهاجرت کرده و در سال 1998 موفق به راه اندازی کارگاه کوچک تولید کفش دست دوز به سبک بوداپستی کرد که در همان سال مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفت سپس در مسابقه ای برنده ی بهترین استادکار تولید کفش را کسب کرده و به عنوان کسی که بعد از چهل سال تولید کفش به روش بوداپستی را رونق و جانی تازه بخشید مصاحبه های فراوانی انجام داد.

تولید کفش دست دوز - کفش - دست دوز چرم - کفش فروش2گزارش انجام شده با ابراهیم دمیر در یکی از مجله های آلمانی

از سال 1999 تا سال 2015 ابراهیم برنده جوایز و تقدیرنامه های بسیاری شد و امروزه در آلمان به فرد شناخته شده ای بدل گشته که کفشهای دست دوزش طرفداران زیادی پیدا کرده .

تولید کفش دست دوز - کفش - دست دوز چرم - کفش فروش تولید کفش دست دوز - کفش - دست دوز چرم - کفش فروش

در ویدئوی زیر تولید یک کفش از ابتدا تا انتها توسط ابراهیم دمیر را مشاهده خواهید کرد .

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *