شناخت و انتخاب پاشنه کفش درست

شناخت و انتخاب پاشنه کفش درست

شناخت و انتخاب پاشنه کفش درست

با چندین مدل پاشنه کفش آشنا شوید و بهترین آنها را انتخاب کنید

پاشنه کفش : همه می‌دانیم که پوشیدن یک کفش استاندارد و جذاب تاثییر مستقیمی در روحیه افراد دارد و باعث افزایش اعتماد به نفس فرد می‌شود . یک کفش مناسب و جذاب باید دارای پاشنه‌ای متناسب با کفش باشد که بر راحتی و جذابیتی آن کفش نیز بیافزاید . پاشنه‌هایی که اگر درست و متناسب با کفشتان انتخاب شوند می‌توانند علاوه بر راحتی ، فرم بدنتان را نیز زیبا و جذاب‌تر جلوه دهند .

هنگامی که از پاشنه صحبت می‌کنیم اغلب افراد ذهنیتشان به سمت یک یا دو نوع پاشنه کفش می‌رود اما دنیای پاشنه‌ها به یک یا دو نوع پاشنه تمام نمی‌شود .در هر مدل کفشی از کفش‌های مجلسی و کلاسیک گرفته تا بوت‌های پاییزه و صندل‌های تابستانه هر کدام با دقت پاشنه‌ی منحصر به عملکرد خود را شامل می‌شوند .

امروز در تارنمای کیف و کفش پاتکان سعی بر این داریم تا شما را با دنیای جذاب پاشنه‌ها آشنا کنیم تا بواسطه آن هم انواع پاشنه‌ها را بشناسید و هم بهترین انتخاب را داشته باشید .
با ما در این مقاله جذاب همراه باشید .

 

برای ورود به صفحه‌ی فروشگاه کفش پاتکان کلیک کنید

پاشنه کوبایی

شناخت و انتخاب پاشنه کفش درست

با نگاهی به کفش‌های کلاسیک پاشنه‌دار مردانه می‌توان منبع الهام این پاشنه‌ها را پیدا کرد .
موارد استفاده این مدل پاشنه ها نیز در انواع کفش‌های لوفر ، نیم‌بوت‌ها ، آکسفورد و مدل‌های دیگر کفش‌های زنانه پوشیده(جلو بسته) و بنددار به کار می‌روند .
شکل ظاهری این مدل پاشنه‌ها نیز کمی مخروطی بوده و عموما کوتاه / متوسط هستند .

 

پاشنه بلاک

شناخت و انتخاب پاشنه کفش درست

این مدل پاشنه‌ها یکی از راحت‌ترین مدل‌های پاشنه می‌باشد . از این لحاظ می‌گوییم راحت که ساختار این مدل پاشنه‌ها به گونه‌ای است که به خوبی وزن بدن را به درستی در نقاط مختلف پا پخش می‌کنند و فشار را از روی پنجه‌ی پا برمی‌دارد . این پاشنه ها علاوه بر راحتی فوق‌العاده شیک و خوش فرم هستند و دارای کیفیت بالایی از لحاظ محکم بودن نیز هستند .

 

پاشنه‌های مخروطی

شناخت و انتخاب پاشنه کفش درست

یکی از ویژگی اصلی این مدل پاشنه‌ها بی زمان بودن آنها می‌باشد و همیشه در ژانرهای مختلف مُد مورد استفاده قرار می‌گیرند . شکل ظاهری این پاشنه ها نیز از قسمت بالا ضخیم و مقاوم هستند و در قسمت پایین به باریکی و ظرافت ختم می‌شوند .
از این مدل پاشنه در انواع کفش‌های زنانه در ارتفاع مختلف به کار می‌رود .

پاشنه ویرگول شکل

شناخت و انتخاب پاشنه کفش درست

نام این نوع پاشنه نشان دهنده شکل ظاهری این پاشنه‌هاست . پاشنه‌هایی به شکل ویرگول که دارای ظاهری متفاوت و بسیار جذاب می‌باشند . این مدل پاشنه‌ها یکی از مدل‌های مورد علاقه طراحان مُد می‌باشد که همواره از آنها در طراحی‌های خود استفاده می‌کنند .
ظاهر هلالی شکل و ظریف این دست پاشنه‌ها شمایلی زیبا و جذاب به کفش‌ها داده و به وفور در کمپانی‌های بزرگ مورد استقبال خریداران قرار می‌گیرد .

پاشنه کفش فلر

شناخت و انتخاب پاشنه کفش درست

احتمالا شلوارهای جین دم پا گشاد دهه 70 رو مشاهده کرده‌اید . این مدل پاشنه نیز متعلق به آن دوران است .
این مدل همچنان در بازار مُد زنده است و طراحان کم و بیش به سمت استفاده از این نوع پاشنه میروند .

پاشنه دکوری

شناخت و انتخاب پاشنه کفش درست

پاشنه‌ای از لحاظ جذابیت فراتر و جذاب‌تر از پاشنه‌هایی که با المان‌های متنوع و زیبا تزئین شده‌اند برای خانم‌ها وجود دارد ؟ وقتی طراحان مُد با ذهنی باز دست به خلق اثری می‌زنند ، ما شاهد پیدایش یک طرح جذاب و خاص در پاشنه ها می‌باشیم . که می‌توانند رویایی ترین انتخاب برای مهمانی‌ها و مجالس باشند .

پاشنه کفش گربه‌ای

شناخت و انتخاب پاشنه کفش درست

هدف از ساخت اینگونه پاشنه‌ها ساخت پاشنه‌ای برای هموار کردن عزیزانی که قد بلند هستند و یا نمی‌توانند با کفش‌های پاشنه بلند راه روند اما وسوسه و سودای پوشیدن کفش‌هایی با پاشنه‌ی بلند را همواره در سر دارند . شکل ظاهری این دست پاشنه‌ها نازک بوده و ارتفاعی کمتر از 7 سانتی‌متر دارند .

پاشنه بلند

شناخت و انتخاب پاشنه کفش درست

هنگامی که از کفش‌های پاشنه بلند صحبت می‌کنیم منظورمان کفش‌هایی با پاشنه‌های ده سانت و حتی بالاتر از آن است . از این مدل پاشنه ها در انواع کفش‌ها نظیر صندل‌ها ، کفش‌های پوشیده در انواع کلاسیک و مجلسی بکار می‌رود . این پاشنه‌ها می‌توانند در انواع فرم و طرح‌ها در کفش‌های زنانه به کار رود .

پاشنه‌های متوسط

شناخت و انتخاب پاشنه کفش درست

اگر به دنبال کفش‌هایی برای کارهای روزمره و اداره جات هستید این پاشنه‌ها مناسب شماست . ارتفاع این پاشنه ها از 6 تا 10 سانتی‌متر بوده و به نسبت کفش‌های پاشنه‌بلند فشار کمتری به پا وارد می‌کند و می‌توان در طول روز از آن به راحتی استفاده کرد .

پاشنه‌های خیلی بلند

شناخت و انتخاب پاشنه کفش درست

وقتی که صحبت از کفش‌هایی با پاشنه‌های خیلی بلند می‌کنیم منظورمان کفش‌هایی با پاشنه‌های 20 سانتی‌متر و حتی بیشتر می‌باشد . پوشیدن کفشی با این مدل پاشنه چیزی شبیه به راه رفتن بند باز روی طناب است . عموما از این پاشنه‌ها در کفش‌هایی استفاده می‌شود که در قسمت پنجه‌ی خود لژ دارند استفاده می‌شود . استفاده از لژ در پنجه‌ی پا مانع کشیدگی پا می‌شود تا بتوان با این کفش‌ها راحت‌تر راه رفت .

پاشنه کفش قرقره‌ای

شناخت و انتخاب پاشنه کفش درست

این پاشنه‌ها یادگار دوران باروک می‌یاشد که بیشتر حالت تزئینی دارد و بیشتر برای استفاده در مجالس بکار می‌روند . شکل ظاهری این پاشنه‌ها به گونه‌ای است که شمایلی همچون ساعت شنی دارند .

پاشنه‌های مربعی

شناخت و انتخاب پاشنه کفش درست

این مدل پاشنه شمایلی نزدیک به پاشنه‌های بلاک ( پیشتر توضیح داده شد ) دارند . آنها عموما ضخیم و دارای ظاهر مربعی شکل هستند و ترکیب این پاشنه‌ها با کفش‌های روباز و دارای پنجه‌های باریک یک خروجی ایده‌آل و جذاب است .

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *