درمان پینه پا

درمان پینه پا ، میخچه ، هالوکس والگوس

درمان پینه پا

درمان پینه پا ( هالوکس والگوس / بونیون ) با انتخاب کفش‌های طبی و ارتوپدیک مناسب و استاندارد : می‌توان این مقاله را اینگونه شروع کرد که ضربه‌های حاصل از کفش‌های نامناسب و غیر استاندارد در حین پیاده‌روی باعث ایجاد زائده‌ای در قسمت بیرونی پا و چسبیده به کنار انگشت بزرگ پا می‌شود ( حتی باعث ایجاد لایه‌های ضخیم در کنار انگشتان پا ، زیر انگشت پا و در کف پا ) که این زائده می‌تواند به مرور دردناک نیز باشد . پینه پا حاصل انتخاب کفش نامناسب و استمرار در تکرار پوشیدن این قبل کفش‌های غیر استاندارد می‌باشد که با گذشت زمان و پوشیدن مکرر این کفش‌ها بزرگ‌تر و دردناک‌تر نیز می‌گردد .هنگامی که در پای خود پینه دارید اهمیت انتخاب یک جفت کفش استاندارد و مناسب برای شما واجب‌ترین موضوع در رابطه با سلامت پاهای شما می‌شود .

امروز در تارنمای کیف و کفش طبی و چرم پاتکان سعی بر این داریم تا به شما همراهان گرامی نحوه مقابله با ایجاد پینه و هالوکس والگوس در پا ، درمان پینه پا و هالوکس والگوس را تحت عنوان مقاله‌ای جامع ارائه دهیم . با ما در این مقاله جذاب و آموزشی همراه باشید .

پینه پا هنگامی رخ می‌دهد که شما سراغ کفش‌های غیر استاندارد و باریک می‌روید در این مدل کفش‌ها هنگامی که انگشتان پا در کفش قرار می‌گیرد به علت وجود فضای کم در کفش به صورت فشرده در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و از تراز فرم عادی پا خارج می‌شوند و باعث ایجاد پینه پا و یا همان هالوکس والگوس در پای شما گردد .
پینه‌ی پا می‌تواند باعث سفت شدن انگشت بزرگ پا گردد و همچنین باعث ایجاد فشار بیشتر بر روی دیگر انگشتان پا شود که این موضوع به خودی خود پیاده‌روی عادی روزانه را برای فرد سخت و دردناک می‌کند . به همین دلیل است که توصیه پزشکان به استفاده از کفش طبی و استاندارد را بیشتر از باقی کفش‌ها می‌بینیم . کفش‌های طبی و استاندارد باعث راحت بودن انگشتان پا و خود پا در کفش می‌شوند و نمی‌گذارند انگشتان پا فشرده شوند و از تراز خود خارج گردند و همچنین در کسانی که درگیر با زائده‌ی پینه پا و هالوکس والگوس می‌باشند باعث جلوگیری از وخیم تر شده زائه می‌گردند .

این مقاله جذاب را از دست ندهید : تاثیر خار پاشنه

کسانی که دچار پینه پا هستند به چه نوع کفشی نیاز دارند ؟

هنگامی که پینه‌ پا (هالوکس والگوس) کو چک می‌باشد شما تنها به یک کفش راحت با فضای استاندارد برای انگشتان پا و راحتی آنها نیاز دارید . کفش باید دارای پاشنه‌های کوتاه باشد ( کمتر از یک یا دو اینچ ) ، و به اندازه کافی فضا برای راحتی پا و انگشتان پا داشته باشد .
همچنین شما می‌توانید در هنگام خرید سراغ کفش‌هایی بروید که دارای 1.2 تا 1.4 اینچ عمق بیشتر نسبت با سیر کفش‌ها می‌باشند ، بروید . عمق اضافه به شما اجازه می‌دهد که هر گونه وسیله که به دستور پزشک برای راحتی پای خود باید در کفش قرار دهید ، بدون هیچ دردسر و ناراحتی قرار دهید . اگر پینه پای شما باعث دفرمه شدن فرم پای شما شده به گونه‌ای که در کفش‌های استاندارد نیز احساس راحتی نمی‌کنید از پزشک و یا متخصص خود بخواهید که مناسب با پای شما ، کفش شما را طراحی کنند .
همچنین شما می‌توانید برای صرفه‌جویی در مخارج خود کفش تنگی که خرید کرده‌اید را به مکان‌هایی که کفش تعمیر می‌کنند (کفاشی‌ها) برده و آنها بوسیله‌ی ابزاری که دارند می‌تواند فضای داخل کفش را برای پاهای شما گشادتر کنند . همچنین می‌توانید با اضافه کردن لوازمات ارتوپدیکی از شر فشارهای موجود در کفش خود راحت شوید و محیط کفش را به یک مکان امن و راحت برای پاهای خود تبدیل کنید و به درمان پینه پا خود کمک کنید .

این مقاله جذاب را از دست ندهید : کفش طبی – خصوصیات اصلی کفش طبی

مشکلاتی که کفش تنگ روی پا ایجاد می کند
مشکلاتی که کفش تنگ روی پا ایجاد می کند

از کجا می‌توان کفش‌های طبی برای درمان پینه پا و جلوگیری از ایجاد هالوکس والگوس پیدا کرد ؟

قبل از هر اقدامی باید سراغ پزشک روید تا پزشک با معاینه پینه / هالوکس والگوس شما کفش مورد نیاز شما را معرفی کند . شما می‌توانید به راحتی کفش‌های طبی و استاندارد مناسب جلوگیری از پینه و درمان پینه پا را در فروشگاه‌های کفش پیدا کنید . تولیدکنندگان مختلفی برای پوشش این مورد و فراهم کردن نیاز بازار دست به اقدام و ساخت این مدل کفش‌های طبی با بهترین کیفیت در کشور خودمان زده‌اند ، از جمله این تولیدکنندگان می‌توان به گروه تولیدی کفش طبی پاتکان که تولیدکننده انواع کفش‌های طبی و استاندارد با کیفیت ، دارای مجوزهای متعدد پزشکی اشاره کرد .

برای ورود به صفحه‌ی فروشگاه کفش پاتکان کلیک کنید

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *