انواع دکمه سرآستین

انواع دکمه سرآستین

انواع دکمه سرآستین

دکمه سرآستین : می‌توان اینطور بیان کرد که دکمه‌های سردست یکی از لوکس‌ترین اکسسوری‌های مردانه به حساب می‌آید . دکمه‌های زینتی کوچکی که با اینکه کوچک هستند اما باعث به چشم آمدن تیپ و استایل شما می‌شوند . اما تا چه حد از انواع دکمه‌های سردست اطلاع دارید ؟ تاریخچه‌ی آنها را می‌دانید ؟ می‌دانید کدام دکمه سردست با کدام سرآستین ست می‌شود ؟ و یا کدام دکمه سردست مناسب پیراهنی که دارید می‌باشد ؟

امروز در تارنمای کیف و کفش چرم پاتکان سعی بر این داریم تاریخچه‌ی جذاب دکمه‌های سردست را در قالب یک مقاله‌ی جذاب به شما همراهان همیشگی کفش پاتکان ارائه دهیم . با ما در این مقاله‌ی جذاب همراه باشید .

دکمه سرآستین و تاریخچه‌ی آن

بنا بر اسناد موجود می‌توان اولین استفاده از دکمه‌های سردست را به دهه‌ی 1600 میلادی (هر چند که تا قرن هجدهم آنچنان بین عموم مردم رایج نبوده است) ارجاع داد . شکل ابتدایی دکمه‌های سرآستین در آن دوران به شکل بند و یا روبان بوده که آنها را در قسمت آستین به هم وصل یا گره میزده‌اند .
پس از گذشته بازه‌ی زمانی‌ای و با روی کار آمدن دکمه‌های معمولی تقریبا دکمه‌های روبانی و بندی کنار گذاشته شد . دکمه‌های معمولی ، دکمه‌های دو تکه‌ای بودند که از دو طرف وارد آستین می‌شدند و با هم چفت و بست می‌شدند . از این دکمه‌های اولیه می‌توان به عنوان نمونه‌های اولیه دکمه‌های سرآستین امروزی یاد کرد ( بنا بر اسناد به جا مانده از تاریخ از اواسط قرن نوزدهم این دکمه‌ها به شکل امروزی بین طیف متوسط و رو به بالای جامعه استفاده می‌شده‌اند ).

برای ورود به صفحه‌ی فروش کفش مردانه پاتکان کلیک کنید

انواع دکمه سردست

یکی از عوامل گستردگی و رواج این محصول را می‌توان تاثیر و نقش انقلاب صنعتی در استفاده گسترده عموم از این اکسسوری نام برد . بعد از انقلاب صنعتی دکمه‌های سردست با طرح‌ها و رنگ بندی‌های گوناگونی وارد بازار شد و به تولید انبوه و حتی صادرات آن نیز رسید . در دهه 1900 میلادی این محصول تبدیل به یکی از محبوب‌ترین اکسسوری‌های مردان آمریکایی و انگلیسی گشت . پس از گذشت مدتی نمونه‌های گران قیمت این محصول نیز پا به عرصه بازار گذاشت که با سنگ‌های کمیاب و گران قیمت و یا به صورت میناکاری‌های رنگی تزئین می‌شد .

انواع دکمه سردست

بعد از جنگ جهانی دوم بود که اکسسوری‌های مردانه به شدت مورد استقبال عموم مردان قرار گرفت ، اکسسوری‌هایی نظیر پین کراوات ، دکمه سردست ، قوطی سیگار ، ساعت ، گیره پول و از این دست اکسسوری‌ها با اقبال عمومی روبه‌رو شد . اما در دهه 1970 جذابیت اکسسوری‌هایی که مورد استقبال قرار گرفته بود از بین رفت و اغلب پییراهن‌هایی که وارد بازار می‌شد دارای دکمه‌های معمولی بود . اما امروزه دکمه سردست نزد مردان یک اکسسوری محبوب و لوکس به حساب می‌آید که از آن برای مجالس رسمی استفاده می‌کنند .

این مقاله‌ی جذاب را از دست ندهید : نحوه ست کردن کفش و جوراب مردانه کلیک کنید

انواع دکمه سرآستین

دکمه‌های سردست امروزه با تنوع بسیار زیادی در طرح ، رنگ ، متریال تولید می‌شوند ( امروزه از متریال‌های گوناگونی نظیر فلز ، شیشه ، پارچه و پلاستیک برای ساخت دکمه سردست استفاده می‌گردد ) .اما از لحاظ شکل و طراحی و نوع کاربرد این قبیل اکسسور‌ها دارای چندین شکل معمول و استاندارد می‌باشند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت .

انواع دکمه سرآستین : دکمه سردست پشت نهنگی Whale Back

انواع دکمه سردست

این دکمه از رایج‌ترین مدل‌های دکمه سردست می‌باشد . این مدل دکمه سرآستین دارای دکمه‌ای با سطح صاف می‌باشد که دارای یک پایه نیز می‌باشد و در انتهای پایه‌ی آن نیز یک فلز اهرمی و محرک می‌باشد که همانند دم نهنگ می‌باشد . در هنگام نصب این دکمه به آستین خود بعد از رد کردن دکمه از سوراخ با چرخاندن دم نهنگ ، دکمه سرآستین نصب و ثابت می‌گردد .

این مقاله‌ی جذاب را از دست ندهید : لباس مناسب برای انواع محیط کاری کلیک کنید

انواع دکمه سرآستین : دکمه سردست پشت ثابت Fixed Backing

انواع دکمه سردست

این مدل دکمه سرآستین همانند یک گوشواره میخی می‌باشد . در این مدل دکمه همانطور که از نامش می‌توان متوجه شد تمام قطعات آن ثابت می‌باشد . استفاده از این مدل دکمه سردست کار آسانی نیست زیرا عملکرد آن برخلاف نامش ثبات و استحکام آن روی آستین محکم و مقاوم نیست .

انواع دکمه سرآستین : دکمه سردست پشت فشنگی Bullet Back

انواع دکمه سردست

این مدل دکمه سرآستین یکی از محبوب‌ترین مدل‌های محبوب میان مردان می‌باشد و دلیل این محبوبیت آن است که استفاده از آن علاوه بر آسان بودن ، به خوبی با آستین چفت و بست می‌شود . این مدل دکمه سردست دارای دو میله می‌باشد که در انتها دکمه یک استوانه بین این دو میله قرار می‌گیرد و قابلیت چرخیدن دارد . این قابلیت که در این دکمه می‌باشد باعث می‌شود خیال شما از چفت و بست شدن دکمه در آستین راحت باشد . این مدل دکمه سرآستین مناسب موقعیت‌های رسمی و کاری می‌باشد .

این مقاله‌ی جذاب را از دست ندهید : موارد مورد نیاز در کمد لباس آقایان کلیک کنید

انواع دکمه سرآستین : دکمه سردست توپی Ball Return

انواع دکمه سرآستین : دکمه سردست توپی Ball Return

این مدل دکمه تقریبا شبیه به مدل پشت ثابت می‌باشد با این تفاوت گه قسمت پشتی آن دارای یک توپک گرد می‌باشد ( برای اینکه دکمه به خوبی روی آستین قرار بگیرد جنس توپک گرد این دکمه سرآستین را از فلزات سنگین وزن انتخاب می‌کنند ) . به علت استفاده از فلزات گران قیمت در این دکمه سردست عموما این مدل‌ها گران قیمت و جزو اکسسوری‌های لوکس می‌باشد .

انواع دکمه سرآستین : دکمه سردست قفل‌دار Locking

انواع دکمه سرآستین : دکمه سردست قفل‌دار Locking

این مدل یکی از مدرن‌ترین مدل‌های دکمه سردست موجود در بازار می‌باشد و استفاده از آن به نسبت سایر مدل‌های دکمه سرآستین ، راحت‌تر می‌باشد . این مدل دکمه‌های سردست دارای یک چفت و بست (شبیه به قفل ساعت) به شکل قفل در انتهای میله‌ی آن می‌باشد .

این مقاله‌ی جذاب را از دست ندهید : انتخاب کمربند مناسب کلیک کنید

انواع دکمه سرآستین : دکمه سردست گره‌ای Knotted

انواع دکمه سرآستین : دکمه سردست گره‌ای Knotted

این مدل مناسب تیپ و استایل روزمره و غیررسمی می‌باشد و دارای تنوع رنگی متنوع و بسیار ارزان قیمت می‌باشد .عمده‌ترین متریال تشکیل دهنده این دکمه پارچه و نخ ابریشم می‌باشد که بوسیله‌ی گره زدن نخ‌های ابریشم بوجود می‌آیند . استفاده از این مدل دکمه بسیار ساده می‌باشد به این صورت که دو طرف دکمه به شکل یکدیگر می‌باشد و بوسیله‌ی یک بند دو دکمه به یکدیگر متصل می‌گردند .

کجا و در چه موقعیتی از چه دکمه سرآستینی استفاده کنیم

انواع دکمه سرآستین : دکمه سردست گره‌ای Knotted

توجه داشته باشید که استفاده از دکمه سرآستین به استفاده تنها در مجالس رسمی ختم نمی‌شود با یک انتخاب درست و صحیح در مدل دکمه سردست خود می‌توانید از آن در همه‌ی موقعیت‌های خود همانند ساعت و دیگر اکسسوری‌ها استفاده نمایید .
بهترین گزینه برای مهمانی‌های رسمی و مجالس دکمه سردست هایی می‌باشد که دارای طراحی ظریف و ساده و از جنس نقره ، طلا و یا پلاتینیوم می‌باشد تا به شما در رسیدن به یک استایل کلاسیک کمک قابل توجهی نماید .
بهترین گزینه در موقعیت‌های روزمرره و غیر رسمی دکمه سردست‌هایی می‌باشند که دارای طراحی‌های رنگین و نمادین می‌باشد .

برای ورود به صفحه‌ی فروشگاه کیف و کفش پاتکان کلیک کنید

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *